а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

опачен

опачниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 22159
1. опачина
Англиски: reverse
2. Што е лош, лажен, погрешен.
Англиски: evil
Употреба: Преносно значење
Примери:
Опачни зборови.
3. подмолен, злобен
Англиски: treacherous
Примери:
Опачен човек.
Опачно место.
Опачна болест.
Изведенки
опачност ж.