а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

општопознат

општопознати
Вид збор: Придавка
Ранг: 19166
Што им е познат на cите.
Англиски: well-known
Примери:
Кој адвокат ве научи толку невешто да ги откажувате општопознатите факти?
Изведенки
општопознато прил.