а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

орбитален

орбиталниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 45195
Што се однесува на орбита или се наоѓа во орбита.
Англиски: orbital
Употреба: Астрономија
Примери:
Орбитална ракета.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК