а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ортопедски

ортопедскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 41768
Што е поврзано со ортопедија или ортопед.
Англиски: orthopedic
Употреба: Медицина
Примери:
ортопедско помагало
ортопедски чевли
ортопедски завод
FlexiMac
 менување на македонски глаголи