а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

осомничен

осомничени
Вид збор: Придавка
Ранг: 13730
Што е под сомнение за извршено кривично дело.
Англиски: suspected
Употреба: Правда
Примери:
Тој е осомничен за убиството на жената.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК