а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

оспорен

оспорени
Вид збор: Придавка
Ранг: 15216
(глаг. прид.) оспори
Англиски: disputed
Примери:
Тука не пречат ниту националните и идентитетски негации, ниту оспорениот ни јазик насушен.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК