а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

оспорлив

оспорливи
Вид збор: Придавка
Ранг: 48590
Што може да се оспори.
Англиски: disputable
Примери:
Пресудата е оспорлива.
Изведенки
оспорливост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК