а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

осумнаесетти

осумнаесеттиот
Вид збор: Број
Ранг: 10516
Бројна придавка од осумнаесет.
Примери:
Втора половина на осумнаесетиот век.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК