а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

отпусен

отпусниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 54421
Што се однесува на отпуст.
Англиски: discharging
Примери:
Отпусна листа од болница.