а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

очиглед

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 17974
видик, поглед
Англиски: view
Примери:
Тој го направи тоа среде бел ден, точно напладне, на очиглед на голем број луѓе.