а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

падобранство

Вид збор: Именка, среден род
Скокање со падобран.
Англиски: parachute jumping
Употреба: Спорт