а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пазарува

Вид збор: Глагол, несвршен
Ранг: 23515
1. пазари
Англиски: shop Албански: bëj pazar
Употреба: Економија , Ретко
2. (се пазарува) се пазари
Англиски: negotiate Албански: bëj pazar
Употреба: Економија , Ретко