а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пазење

Вид збор: Именка, среден род
1. чување
Англиски: caring Албански: kujdesje, ruajtje
Примери:
Пазење на здравјето.
2. Внимавање, гледање (нешто да не се случи).
Англиски: watching Албански: vështrim