а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

палатален

палаталниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 39058
За глас - мек, смекнат.
Англиски: palatal
Употреба: Лингвистика
Примери:
палатален глас
палатални согласки
Изведенки
палаталност ж.