а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

памтивека

Вид збор: Прилог
Ранг: 27820
од одамна, далечно минато
Англиски: for centuries
Употреба: Разговорно
Примери:
Останало така од памтивека.
Од памтивека.