а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

панкер

мн. панкери
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 21137
1. Изведувач на панк-музика.
Англиски: punk Албански: panker
Употреба: Музика и танц
2. Следбеник на панкот.
Англиски: punk Албански: panker
Изведенки
1. панкерка ж.
мн. панкерки
2. панкерски прид.
панкерскиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК