а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

панцирен

панцирна
Вид збор: Придавка
Ранг: 43779
Заштитен со панцир, изработен од панцир.
Англиски: armored
Употреба: Воен термин
Примери:
панцирна кошула