а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

панѕирен

панѕирна
Вид збор: Придавка
панцирен
Англиски: armored
Примери:
Панѕирна (панѕурна) кошула.
Изведенки
панѕурен прид.
панѕурна
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК