а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

папагалски

Вид збор: Придавка
Ранг: 26739
Начин како папагал, што се однесува на, што е од папагал.
Примери:
Папагалско учење.