а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

паприкаш

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 46688
Вид манџа, јадење од месо и пиперки.
Англиски: paprikash Албански: paprikash
Употреба: Гастрономија
Примери:
свински паприкаш
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК