а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

папски

Види и: папа (м.)
папска
Вид збор: Придавка
Ранг: 24811
Што се однесува, што припаѓа на, што е од Папата.
Употреба: Религија
Примери:
Папската држава.
Папска була.