а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

папучар

мн. папучари
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 29692
Маж што покажува слепа послушност кон сопругата.
Изведенки
папучарски прид.
папучарскиот
Пример: папучарски однос