а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пармезан

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Вид тврдо сирење што најчесто се користи изрендано.
Англиски: Parmesan cheese Албански: parmezan, lloj djathi
Употреба: Гастрономија