а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

парничен

парнични
Вид збор: Придавка
Ранг: 6431
Што се однесува на парница.
Англиски: legal
Употреба: Правда
Примери:
Во парничната постапка, судот го одбил барањето на тужителот.
парничен спор