а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

парфимерија

мн. парфимерии
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 37937
1. Продавница на козметички средства.
Англиски: perfumery Албански: parfumeri
2. Стоки за таква продавница.
Англиски: perfumery products Албански: parfumeri
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК