а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пасење

Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 6493
1. хранење
Англиски: graze Албански: kullotje
2. парење
Англиски: copulate Албански: ndërzim
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК