а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

патка

мн. патки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 10954
1. пајка, шатка
Латински: Аnаѕ Англиски: duck
Употреба: Зоологија
2. измислица
Англиски: hoax, canard
Употреба: Преносно значење , Разговорно
Примери:
новинарска патка