а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

патописен

патописни
Вид збор: Придавка
Ранг: 54701
Што е во врска со патопис.
Употреба: Туризам
Примери:
Патописни белешки.
Изведенки
патеписен прид.
патеписниот
дијал.