а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

паунче

Види и: паун (м.)
мн. паунчиња
Вид збор: Именка, среден род
паун
Англиски: peacock
Употреба: Деминутив
Примери:
паунчиња.