а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

паушален

паушална
Вид збор: Придавка
Ранг: 44475
Приближно определен.
Англиски: lump sum Албански: paushall
Употреба: Економија
Примери:
Паушална сума (пари).