а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пацифистички

пацифистичка
Вид збор: Придавка
Ранг: 47949
Што се однесува до пацифизам и до пацифист.
Англиски: pacifistic
Употреба: Политика