а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

паче

Вид збор: Честичка
Ранг: 53189
дури
Англиски: even
Употреба: Дијалектен збор
Примери:
Паче и јаболко носел за да го кани.
Изведенки
пачем чест.
(дијал.)