а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пашин

Види и: паша (м.)
пашини
Вид збор: Придавка
Ранг: 39182
Што припаѓа на пашата.
Англиски: pasha's
Примери:
пашина ќерка
Изрази
(бот.) Пашина китка - вид летно ниско цвеќе.