а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пашкање

Вид збор: Именка, среден род
1. прогонување
Англиски: persecution Албански: dëbim
2. гњавење, тормозење
Англиски: harassment Албански: bezdisje