а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

педагогија

Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 17899
Наука за воспитувањето, образованието и обучувањето на децата.
Англиски: pedagogics
Употреба: Образование
Изведенки
педагогика ж.
(ретко)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК