а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пенест

пенеста
Вид збор: Придавка
Ранг: 42718
1. Што е како пена.
2. пенлив
Англиски: foamy