а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

песнарка

мн. песнарки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 16011
Збирка песни што се пеат.
Англиски: song book
Употреба: Музика и танц