а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пет-шест

Вид збор: Број
Ранг: 6952
(5-6) пет до шест
Примери:
До селото има пет-шест километри.
Ќе ми бара пет-шест лири.
Пет-шест илјади.
Пет-шест милиони.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК