а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пешадија

мн. пешадии
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 16176
Род војска што се движи, главно, пеш.
Англиски: infantry
Употреба: Воен термин
Примери:
Поморска пешадија.