а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пешачки

Види и: пешак (м.)
пешачкиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 14493
Што е во врска со пешак.
Примери:
Пешачки премин.
Пешачки мост.