а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пилење

Вид збор: Именка, среден род
1. Сечење со пила, пили.
Англиски: saw Албански: sharroj
2. ведење
Англиски: hatch Албански: çel
Употреба: Зоологија