а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пиштење

мн. пиштења
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 16526
1. Пуштање писок.
Англиски: screaming Албански: piskamë
2. пискање, врискање
Англиски: screaming Албански: piskamë