а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

плакар

мн. плакари
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 13206
Вграден орман в ѕид.
Англиски: closet
Употреба: Архитектура и градба
Примери:
плакар со рафтови