а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

пленарен

пленарна
Вид збор: Придавка
Што се случува во присуство на сите членови на некоја организација; што има целосно полномоштво.
Англиски: plenary
Употреба: Административен термин , Правда
Примери:
Пленарна седница.