а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

плипот

Вид збор: Прилог
Ранг: 20767
(во голем број, во огромно количество; прсиплева, едночудо)
Примери:
на приредбата народ плипот.