а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

плиткоумен

плиткоумниот
Вид збор: Придавка
Што е со плиток ум.
Англиски: brainless
Изведенки
плиткоумно прил.
Пример: Размислува плиткоумно.