а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

повраталка

мн. повраталки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 54037
Дел од разбојот со кој се враќа вратилото.
Примери:
повраталка за разбој