а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

повторен

повторниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 6054
Што станува, што се случува одново.
Англиски: again
Примери:
Повторен преглед.
Повторно гласање.
Повторни избори.