а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

поглода

поглодаат
Вид збор: Глагол, свршен
Глода малку, кратко време.
Англиски: gnaw
Примери:
Поглода малку глувчето и се скри.