а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

подварок

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 54155
Подварена кисела зелка со печено месо.
Албански: gjellë me mish e lakër
Употреба: Гастрономија